VENKOVNÍ DVOJBOJ: 4 BODY Z PETROVIC + BOŽEJOVA

03.05.2018 11:08

Čtyři bodíky vydoloval TJSŽ ze slepeného dvojvýjezdu po soupeřových hřištích. Nejprve jasná výhra při derby v Petrovicích 5:0 a v úterý pak cenná plichta 3:3 z podzimní dohrávky v Božejově, který želivské družině zle dýchá na záda. 

Želiv sice na jaře zatím zdárně přemáhá někdejší kocoviny a z pěti zápasů zapsal 10 bodů, ale vzhledem k podobné fazoně soupeřů na čele se ne a ne přiblížit medailovým pozicím v pralesní tabulce. 

Špíl v Petrovicích, dříve bitva vyšponovaná do maximální otáček, jako by tentokrát ztratil náboj. Domácí, soužící se na úplném tabulkovém dně s hrozivou nulou na bodovém kontě, mnoho odporu nekladlo. Dvě rychlé branky Němiho po parádním ťukesu s Lukášem Malovcem určily ráz utkání, poločasové vedení TJSŽ v poměru 4:0 udělalo ze zbytku už jen formalitu.

A Božejov? Bitva na super pažitce byla jiná káva. Velké obraty ve skóre, Želiv, ve vykuchané sestavě, dvakrát ve vedení znovu díky rozparáděnému Němimu a parádní rybičce Rádi Dolejše, nicméně domácí po zásluze ukopali bod. Pro TJSŽ dobrý, protože Božejov má stále - byť těsně - za zády.

Výsledky:

Petrovice - TJSŽ 0:5 (0:4)

Branky: 8. a 14. Němec, 26. L. Radil, 44. Malovec, 88. Kopecký.

Sestava TJSŽ: Thomaier - Hora, Kratochvíl, Novák (77. Stiburek) - Peknik (60. Bloudek), L. Radil (85. Vácha), Kopecký, Špinar, Dolejš - Němec (82. Kopecký), Malovec (65. Říha). 

 

Božejov - TJSŽ 3:3 (2:2)

Branky: 25. Gebarovský, 28. Havlík, 64. Carva - 4. a 40. Němec, 61. Dolejš. 

Sestava TJSŽ: Sedlák - Hora, Kratochvíl, Novák (25. Říha) - Dolejš, Špinar, Josl, Kopecký, Stiburek - Němec, Malovec.

 

TABULKA: