VELKÝ OBRAT V DERBY=PĚTKA V JIŘICÍCH

25.04.2016 09:40

Prohrávali už o dvě branky, ještě čtvrt hodiny před koncem to byla plichta. Ale nakonec želivská fotbalová sekyra přece jen znovu udeřila na špalek. TJSŽ veze cennou výhru 5:3 z hřiště jiřického béčka, může za ni především velké vzepětí ve druhém poločase. Ale že to byly zase nervy... Nicméně šestá výhra za sebou je doma! Na čele III. třídy nic nového: Želiv střeží druhou figuru s dvoubodovou ztrátou na Čejov.

Ovšem začátek derby v Jiřicích, to byl zlý sen. Jako by želivští borci ještě byli myšlenkami na sobotní vytrvalostní PIZZA PARTY u Jendy Kozáka - v 19. minutě vytahovali druhý balón ze své brány a už už se schylovalo k překvapení na jejich účet. Želivský diesel, který pomáhal oživit i navrátilec do sestavy - bezchybný veterán Jirka Zour, se však postupně nažhavil do standardních otáček: Kopeček z penalty snížil a 14. trefou v sezoně si upevnil pozici nejlepšího šutéra soutěže.

A po poločase to přišlo: brutální presink želivské zálohy nadělal hodně paseky v nejisté jiřické defenzivě. Do rolí zabijáků, nemilosrdně trestajících rychlé brejky, se pasovali hlavně hoši Radilové: Lukáš vyrovnal na 2:2 a pak si dva gólové momenty vychutnal další člen proslulého bratrského dua Honza, který se v 81. minutě postaral také o vítězný gól na 4:3. Ten přišel krátce po jiřickém vyrovnání, které domácí chvíli nechalo snít o bodovém zisku. A bonbónek na závěr: pátý gól Němiho. Světe div se - dokonce béčkovou pravačkou! Jak jinak než po kontru do rozhašené soupeřovy obrany.

Už i jiřické kabiny si tedy vyslechly želivský vítězný chorálek...

Výsledek:

SK JIŘICE B - TJSŽ 3:5 (2:1)

Branky: 19. a 75. Rohovec, 10. Příhoda z pen. - 68. a 81. J. Radil, 25. Kopecký, 55. L. Radil, 89. Němec.J

Sestava TJSŽ: Sedlák - Hora, Gregor, Novák - Zour, Dolejš, L. Radil, Kopecký, Peknik - J. Radil, Němec (89. Bejda). Trenér: J. Humeš st.