ŽELIV JE ZPĚT, MNICH ODJEL S BŮREM

27.09.2015 21:33

Doba temna pominula, dvě bodové ztráty z posledních dvou utkání jsou minulostí. Želivský Sokol se v neděli odrazil z chvilkové krize a zdemoloval poslední Mnich 5:1. Po třech týdnech na Panuška jely vítězné bomby, rázem jsme se vyšvihli na druhé místo III. třídy a stíháme vedoucí Čejov.

"Velká spokojenost, hlavně první půle byla z naší strany stoprocentní. Ale je to jen jeden zápas, musíme to potvrdit i příště," mnul si uvědoměle ruce novopečený captain Lukáš Stiburek.

Výhra s Mnichem, to je splněná povinnost, dere se na jazyk. A také že ano: přestože kouč Jarda Humeš st. v předvečer zápasu sýčkoval, že se Želivu na Mnich dlouhodobě nedaří, nedělní mač byl pevně v rukou domácích. Osud zápasu předznamenal už drtivý úvodní nápor TJSŽ: špílmachr Kopeček do sedmé minuty  stihl dva góly, trefil se ve třetím utkání po sobě a Želivákům padaly ze srdcí úlevné balvany, že to bylo slyšet až do Humpolce.

Spokojený manažer Míla Josl, jehož nepustilo do hry obnovené zranění hned na lavičce z kapsy vytáhl svůj smartphone a začal o rychle nabytém vedení vyvolávat do světa. A co víc: Kopečkův smrtící dvojitý zásah ještě do poločasu napodobil vřesnický defenzivní bijec Kuba Špiňar a za stavu 4:0 bylo v podstatě vymalováno. Druhý Špiňarův gól, to byla lobovaná lahůdka z dílny Karla Poborského! Není divu, že se o dvojici střelců údajně zajímají oddíly od divize výš... "Nikam nejdeme," vzkazuje konkurenci duo K + Š.

První půle, to byla zkrátka bezchybně fungující želivská mašina, do níž poprvé v sezoně elegantně vklouzl na stoperu také Jarda Humeš ml. Fanoušci na tribunách tleskali i nohama a věrný fanoušek Jirka Pípal při vědomí rozhodnutého výsledku opustil arénu, aby si už v klidu radši vychutnal jedno lahvové na lavičce u byznysu. "Takhle nějak bych si to představoval, nebylo moc co vytknout. I když šancí jsme zase zahodili," lebedil si Míla Josl.

Po změně stran se mač spíš jen dohrával, brankář Sedlák se při minimu práce mohl kochat pohledy na Kalvárku a Haštal, byť i on nakonec jednou inkasoval a znovu se mu rozplynul sen o vychytané nule. Definitivní podobu výsledku a želivského bůra potrhl pátým gólem v mniší síti kanonýr Němi, který dotáhl fantastickou akci neúnavného motoru zálohy Lukáše Radila. "Druhá půle už nebyla bůhvíjaká, asi jsme se už šetřili na důležitý zápas se Senožaty. Kvůli tomu jsme koneckonců stáhli i beka Šotka," vysvětloval Míla Josl taktické pochody ve své hlavě a zároveň nastínil spád věcí příštích.

A fanoušci pozor: příští neděli hrajeme zase doma v tradičních 15:00 se Senožaty, jejichž požadavku vedení TJSŽ vyšlo vstříc.