V BUDÍKOVĚ PROHRA 1:4, POPRVÉ BEZ BODŮ

20.09.2015 13:47

Čtyři kola držel TJSŽ neoporazitelnost ve III. třídě OP Pelhřimov, až se dnes ucho utrhlo na hřišti Budíkova B. Želiváci na půdě tradičního soka, kde dlouhodobě nijak nezáří, znovu pukli a domů jedou s prázdnou po první prohře v sezoně 1:4. Překvapení na želivský účet je tady, po pátém kola tak zatím máme nasysleno 10 bodů a ze druhého místa tabulky se budeme pakovat o něco níž.

Není divu, že na želivské hlavy padala po utkání kritika. "Hrozný, hrozný, hrozný," výstižně shrnul zápas kouč Jarda Humeš st. "Z naší strany neurovnanej zápas, pořádně jsme si nepřihráli a skoro ani šance neměli. Budíkov byl hratelnej, ale my dneska byli mizerný," líčil trenér.

Jako by nad Želivem řádila morová ruka: kádr v týdnu prosela řada zranění a absence několika hráčů stabilního jádra v Budíkově byla přece jen znát. Kapitán Míla Josl sice po třech týdnech a sobotní absolvované oslavě padesátin hrdinsky vyběhl na plac, ale také on musel po půl hodině roztočit nepopulární mlýnek nad hlavou a střídat. "Noha mě furt táhne a nemůžu na ní zabrat," povzdechl si Míla, který zbytek zápasu sledoval marné snažení svých parťáků už jen z lávky.

Budíkov měl zápas pevně ve svých rukách. Přestože poslední dva zápasy prohrál a i dnes postrádal svého tahouna Pepu Blehu, jehož přikovalo na marodku vykloubené rameno, vedl už od šesté minuty Po půl hodině Želiváci prohrávali už o dvě branky a bylo zle. Naději rozfoukal náš Beckham Kopeček, který podle Ládi Chaloupky nadvakrát překonal gólmana, ale po hříchu to bylo z naší strany všechno.

Druhá půle změnu k lepšímu nepřinesla, déšť nad budíkovským pažitem spláchl i želivské naděje: 59. minuta třetí gól Rovnosti a v samém závěru ještě čtvrtá rána do želivského týlu. První porážka v sezoně tak zavání lehkým debaklem. "A to ještě Honza Thomaierů tak pět šancí chytil, mohli jsme dopadnout i hůř. Ve druhý půli navíc začalo lejt a foukat, no prostě rychle na tuhle bídu zapomenout," mávnul rukou Jarda Humeš st.

Šance na reparát? Příští neděli doma s Mnichem!