SENOŽATY POŘEŠENY, PÁTÁ VÝHRA V KAPSE

04.10.2015 19:04

Želivský Sokol je po sedmém kole III. třídy definitivně zpět na vítězné stezce! Jasná výhra 4:1 nad sousedními Senožaty je toho jasným důkazem. Želiváci dali razítko na týden staré drtivé vítězství s Mnichem a fanoušci zase šíleli radostí. Suma sumárum: pátá triumf v sezoně je doma, devět vstřelených gólů v posledních dvou zápasech jakbysmet a dál z druhého místa naháníme zatím neuvěřitelně suverénní Čejov.

Povedený zápas měl jedinou kaňku na kráse, spoustu spálených šancí na domácí straně. Ale výhra je v trezoru na Panuška - a o to tady jde. "Hodně jsme ji potřebovali, zvládli jsme se to parádně," těšil se kapitán Petr "Šodo" Novák, jemuž v den dnešních narozenin po vítězství tuze šmakovala točená jedenáctka.

Želivští hoši nepustili zápas ani na chvíli z otěží, už ve druhé minutě uzdravený ofenzivní mág Zdenda Humeš v lese nohou našel skulinu a utěšeně utáhnul střelu k tyči. "Začátek neuvěřitelnej," lebedil si na lavičce kouč Jarda Humeš st., pyšný otec úspěšného střelce. Želiv na hřišti vládl dál, Jirka Bloudek se pro dnešek pasoval do role vrchního spalovače a zdatně mu sekundovali i ostatní.

"Dejte balon na zem proboha," hudroval od lajny kouč. Když Želiváci jeho přáni vyslyšeli, byla to jiná káva. Po půl hodině předvedli fotbalovou modenu a bleskovou akci Dolejš - Z. Humeš a Honza Radil, který další zdařilou střelou navýšil na 2:0. A za chvíli bylo ještě radostněji: narozeninový oslavenec Šodo trestňákem profackoval soupeřova gólmana a dobíhající L. Stiburek natočil třetí kus do senožatské kasy. "První půle neměla chybu," říkal spokojeně Šotek.

Druhá půle, to bylo pokračování želivské bídy v tutových šancích. "Spálili jsme toho dost, to jediný nás dnes mrzí," hodnotil Šodo. Senožatští se na hřišti hádali jako psi, z jejich zmaru vykoukl jen snižující gól za stavu 0:3, kdy želivští beci už byli duchem na základně a nejmenovaný zadák pak v Praze na študiích... Poslední slovo ale stejně patřilo domácímu souboru: neúnavný motor Lukáš Radil tak dlouho atakoval branku, až dvě minuty před koncem práskl balon počtvrté za záda jinak čarujícího gólmana Senožat.

Jak bude pokračovat dál želivská jízda? Odpověď dá příští neděli znovu domácí zápas s Lukavcem!