BITVA JAKO ŘEMEN: V ČEJOVĚ PLICHTA 2:2

18.10.2015 21:48

Dvakrát prohrávali, dvakrát úspěšně dotahovali a v závěru se jako supi hnali za vítězným gólem, ale želivští hoši ve šlágru podzimu v 9. kole na hřišti vedoucího Čejova brali utěšenou remízu 2:2. Týdny očekávaný šlágr prvního a druhého týmu tabulky III. třídy měl všechno: krásné góly, pořádnou jízdu na obě strany i bublající emoce na hřišti i u zaplněných míst za klandrem, kde se vytáhl i početný zástup věrných želivských fans.

"Zápas jako řemen," shodovaly se obě strany a odkazovaly hlavně na velmi výživnou druhou půli, v níž ze sebe hosté vyškrábali zbytky bezedné bernartí energie a možná měli k vítězství o kousíček blíž . Suma sumárum: Želiváci jako první tým v sezoně obrali dosud suverénní "Čejenov" o body, ze druhého místa tabulky se dívají dnešním sokům na záda stále s pětibodovým odstupem. "Asi si nemůžeme stěžovat, plichta z Čejova se počítá. Líbilo se mi to. A kdybysme prohráli, je to nespravedlivý," pobrukoval spokojeně i jindy velmi náročný kouč Jarda Humeš st.

Zatímco v posledních třech vítězných zápasech Želiv pokaždé uštknul soupeře drtivým nástupem v první půli, tentokrát mu při výjezdu směrem na východ první část zápasu tolik nesedla. A domácí také zaslouženě z penalty slavili vedení. Želiv šlápl na pedál a Honza Radil srovnal, když si doběhl svojí penaltu a na druhý pokus už zabil. Ale pak Čejov ukázal opravdovou kvalitu a pohotový gól z voleje po nákopu z půlky hřiště rozjásal domácí kamándu.

Frustrovaní Želiváci tápali, a když už se nadechli ke zteči, domácí pomezní agilně mával praporem nad hlavou ještě před tím, než hosté vymysleli útočnou akci.

Mírná poločasová bouřka s kroupami v želivské kabině pomohla otočit kormidlem zápasu, druhý poločas už drželi otěže najednou mnohem nažhavěnější "Klášterníci". A gól, který z trestňáku loupl do šibenice z dobrých 30 metrů Michal Kopeček, musí kandidovat minimálně na okresní gól roku.

Zápas na těžkém, ovšem kvalitně připraveném, terénu gradoval, Kopeček v dobré šanci mohl strhnout vedení na stranu Želiva, hrozilo i neúnavně tahající bratrské duo hochů Radilových. Po jedné z akcí tancoval míč před brankovou čátou, ale žádný z hostujících hráčů neukázal lafatovský instinkt dorážejícího zabijáka ze dvou metrů.

Domácím borcům docházely síly o něco rychleji, jednou sice dostali míč do brány, ale pomezní si nevšiml, že Želiv už půlhodinu hraje na druhou stranu, a tentokrát správně opět švihnul praporkem směrem k zataženým mrakům.Ani Želiv z náporu neudeřil, chlapská bitva skončila smírem. Želiv těší i to, že čejovští úderníci poprvé v ročníku v zápase neplnili na sto procent.

"Druhý poločas měl měřítko, byl to jeden z nejlepších výkonů v sezoně," pověděl J. Humeš st. Publikum si mohlo ruce utleskat, když hráče vyprovázelo do kabin. Želivský VIP fanoušek Láďa Chaloupka se zbrusu novou želivskou šálou na krku mohl barvitě komentovat utkání i pro dámskou společnost. "To byly Pavlínka s Adélkou! Děvčata pracovala v Želivě na Kocandě a teď se vrátily z New Yorku. V Čejově byly z fotbalu nadšené, jsou obrovskými fanynkami TJSŽ," dmul se pýchou Láďa.

Želivští fanoušci teď mohou na pár dní vydechnout, ale už v neděli na domácím pažitu čeká další lahůdka: velké derby s Petrovicemi